fbpx
MENU
CLOSE
Lovare

Darjeeling

Дарджилінг – це елітний чорний високогірний чай. Унікальний смак і лімітоване виробництво зробили його одним із найдорожчих у світі.
Цей славетний чай вирощують лише у індійському регіоні Дарджилінг на півночі Гімалаїв. Чай збирається та виготовляється лише вручну з бруньок та верхніх молодих листочків чайного куща. На відміну від інших сортів чорного чаю, Дарджилінг піддається ферментації не в повному обсязі (~ 90%), і за цією ознакою він наближається до улунів.
Дарджилінг вважається «шампанським чаю» за його природний аромат мускату, який не можна відтворити більше ніде, в жодному іншому чаєві. Вся справа в унікальному поєднанні особливостей місцевих родючих ґрунтів, вологого прохолодного клімату з рясними дощами та гряди пагорбів, які забезпечують плантаціям ідеальний дренаж. І хоча можливості вирощування Дарджилінгу обмежені географічно, чайні майстри ніколи не збільшують його врожай за рахунок якості. Кількість Дарджилінгу на ринку з року в рік неоднакова і залежить від того, наскільки сприятливими були погодні умови у сезоні для ідеального збору.
Історія знаменитого чаю налічує менше двохсот років. Англійський хірург доктор Кемпбел у 1841 році висадив кілька чайних саджанців у саду біля своєї резиденції Бічвуд у Дарджілінгу, розташованій на висоті 2134 метри над рівнем моря. Якість урожаю перевершила найсміливіші сподівання Кемпбела, і за кілька років уже на рівні уряду Індії було вирішено розвивати у цьому регіоні чайне виробництво. Сьогодні тут 87 чайних садів, де вирощують Дарджилінг, і кожен має власне ім’я та власну особливу історію. Звісно, легендарний чай цього вартий.
Заваривши чашечку Дарджилінгу, ви перш за все відчуєте тонкий мускатний аромат. Довершений смак цього чаю подарує яскраву гру квіткових тонів і тонкої благородної терпкості, трав’яних ароматів з пікантними димними нотками.

 

Місце вирощування: Індія, регіон Дарджилінг
Посуд: глиняний, скляний або фарфоровий
Пропорції: 2 ч.л. (4 г) на 200 мл води
Температура води: 95-98°С
Час заварювання: 3-5 хв
Кількість заварювань: до 2
 

 

Купити онлайн

Поради щодо заварювання
200мл 95-98°C
advice-1
3-5 хвилин
advice-2
Насолоджуйтесь
advice-3